Jak łatwo naturalnie obniżyć ciśnienie krwi? Zaskakujące badania!

 

Odkryto nową naturalna broń w walce z nadciśnieniem. Co najlepsze, ta broń jest darmowa i jest w zasięgu Twojej ręki, a jest nią… SŁOŃCE!

Wartości ciśnienia krwi są zazwyczaj wyższe w okresie zimowym. Czy zastanawiasz się jaki mechanizm stoi za tym, że światło słoneczne przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi?

To tlenek azotu!

Tlenek azotu obniża ciśnienie krwi poprzez wpływ na rozkurcz naczyń krwionośnych, bezpośrednio poprzez relaksację naczyniowych mięśni gładkich lub pośrednio poprzez hamowanie układu współczulnego, który zmniejsza produkcję norepinefryny. Generalnie, tlenek azotu zwiększa elastyczność ścian naczyń krwionośnych i dzięki temu przyczynia się do normalizacji ciśnienia krwi w układzie krążenia.

Według wielu badań naukowych,  zmiany poziomu tlenku azotu  mogą odgrywać ogromną rolę w leczeniu lub rozwoju nadciśnienia. Okazuje się, że tlenek azotu magazynowany w wierzchniej warstwie skóry reaguje na światło słoneczne i pod jego wpływem wędruje do krwiobiegu powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia krwi.

Martin Feelish, profesor medycyny eksperymentalnej na uniwersytecie w Southampton, twierdzi, że ekspozycja na światło UV może zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Istnieją badania, wg których ekspozycja skóry na światło UV spowodowała uwalnianie tlenku azotu i delikatnie obniżyła ciśnienie krwi, co może być pomocne w leczeniu nadciśnienia.

W 2009 roku Richard Weller wraz z zespołem na University of Edinburgh wykazali, że skóra i znajdujący się tam system naczyń krwionośnych magazynuje sporą ilość tlenku azotu – dużo więcej niż znajduje się w układzie krążenia – i te zapasy mogą być uaktywnione poprzez promieniowanie UV A.

Według Thomasa Michela, profesora medycyny i biochemii w Harvard Medical School, te badania stanowią wystarczajacy dowód na to, że tlenek azotu uwalniany ze skóry pod wpływem promieniowania UV może odgrywać znaczącą rolę w modulacji ciśnienia krwi.

Źródło:

Functional Medicine University 

www.FunctionalMedicineUniversity.com

Pozdrawiam,

Iwona Prażmo

 

Dodaj komentarz